12 października 2017

Konferencja Nescom Polska pt. „Biznes dziś i wyzwania na przyszłość”

   DSC_1038

 

W dniu 16 listopada 2017 roku na 35 piętrze w Warsaw Trade Tower, odbyła się konferencja pt. „Biznes dziś i wyzwania na przyszłość”.

Uczestnicy konferencji zaczerpnęli wiedzę z zakresu: wsparcia finansowego dla firm i osób fizycznych, rodzaje analiz finansowych, pomocy prawnej dla osób poszkodowanych w wypadkach i przez instytucje finansowe oraz dużą dawkę wiedzy z zakresu psychologii biznesu.

Pierwszym prelegentem był Pan Daniel Trzpil, Prezes Zarządu Glob Money, który przedstawił korzyści usług pośrednictwa w udzielaniu kredytów, które polega na znalezieniu najlepszej oferty kredytowej na rynku. Pan Prezes Daniel Trzpil podzielił się informacją, że firma jest w trakcie realizacji nowego projektu polegającego na udzielaniu pożyczek gotówkowych.

Kolejnym prelegentem był Analityk Pan Andrzej Kaskiewicz, który zaprezentował analizę techniczną na realnym koncie z zastosowaniem formacji harmonicznych opracowanych przez Scotta Carney”a, przedstawił sposoby minimalizacji ryzyka. Mówił o ryzyku i korzyściach w tradingu wypływających z braku wiedzy i doświadczenia. Przedstawiono szereg liczb i opracowań matematycznych wynikających z ciągu Fibonacciego, definiującego układ geometryczny wskazujący na prognozy wykresu ceny w kursach par walutowych. Wykład był ukierunkowany na przedstawienie ciekawych formacji.

Z kolei Pan Robert Ciach, zajmujący się pomocą prawną dla osób poszkodowanych w wypadkach i przez instytucje finansowe przedstawił sposób, w jaki każdy człowiek przy pomocy odpowiedniego fachowca może wyegzekwować korzystniejsze rekompensaty od firm ubezpieczeniowych. Na koniec swojego panelu odniósł się do sytuacji frankowiczów i przedstawił sposoby bronienia się przed nieprawidłowościami ze stron instytucji bankowych.

Ostatnim prelegentem był Robert Łasek,  który na samym początku swojego panelu zadał pytanie, które brzmiało: Strategia w biznesie, czy psychologia – co wygra, co jest ważniejsze? Odpowiadając na zadane pytanie zaznaczył, że wprowadzeniu przedsiębiorstwa, planowaniu jego strategii i w czasie podejmowania najtrudniejszych i najważniejszych decyzji dla firmy z punktu widzenia wyższej kadry menadżerskiej najważniejsze jest strategiczne myślenie wymagające chłodnej kalkulacji i umiejętności wyłączenia impulsu emocjonalnego, jednak zaznaczył, że zawsze wymagane jest zachowanie dobrej etyki.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie!

DSC_1142

   DSC_1177